حمل و نقل زمینی

نقش حمل جاده ای در صنعت حمل و نقل

تاریخچه حمل زمینی کالا با استفاده از کامیون به سال 1896 بر می گردد که در آن سال, نیاز رو به رشد جابه جایی کالا توسط کمپانی ها, شرکت دایملر آلمان را بر آن داشت تا به ساخت نخستین کامیون اقدام کند. این شیوه ی حمل تا به امروز بسیار گسترش پیدا کرده است و در کشور ما نیز به طور گستره از این شیوه استفاده می شود. مهم ترین مزیت این شیوه حمل نسبت به سایر روش ها را می توان دامنه ی گسترده ی پوشش دهی آن عنوان کرد. در واقع به لطفا وجود داده های اصلی و فرعی در جهان امروز, نسبت به گذشته کامیون ها صنعت حمل و نقل را متحول کرده اند.

از نقطه نظر دیگر حمل جاده ای به دلیل انعطاف بالایی که دارد, به عنوان یک مکمل برای سایر شیوه های حمل مطرح می باشد. شما از هر شیوه حمل دیگر که بخواهید استفاده کنید به ناچار باید برای جابه جایی تا محل بارگیری سایر روش ها (هوایی, دریایی و ریلی) بار خود را در ابتدا و انتها با استفاده از کامیون منتقل کنید. حمل زمینی کالا با استفاده از کامیون را می توان اصطلاحا به صورت door to door انجام داد. بدین معنا که بارگیری در انبار مبداء انجام می گیرید و تحویل کالا نیز دقیقا در محل انبار مقصد صورت می پذیرد.

حمل جاده ای برای چه کالاهایی مناسب تر است؟

اما حمل کالا با استفاده از کامیون برای چه کسانی و چه مقاصدی مناسب است؟ به لحاظ دو شاخصه اصلی حمل, یعنی سرعت و قیمت, حمل با استفاده از کامیون, جایگاهی مابین حمل هوایی و دریایی دارد. به بیانی دفیق تر حمل جاده ای از حمل هوایی کندتر و از حمل دریایی سریع تر می باشد. هم چنین به لحاظ قیمت نیز از حمل هوایی ارزان تر و از حمل دریایی گران تر می باشد. در کشور ما عموما مقاصد نقل و انتقالات از ایران به اروپا و یا بالعکس عموما با استفاده از حمل و نقل جاده ای و با استفاده از کامیون صورت می پذیرد. با توجه به موارد گفته شده, هنگامی که بازه ی زمانی نقل انتقال برای ما مهم است اما ارزش ارزی بار آن قدر بالانیست که بخواهیم با استفاده از هواپیما آن را حمل کنیم و یا این که حجم بار آن قدر بالا هست که نتوان آن را با استفاده از حمل هوایی منتقل کرد؛ حمل جاده ای می تواند یکی از گزینه های مناسب برای انجام این کار باشد.

 

حمل زمینی کالا
در حال حاضر حمل جاده ای کالا از ایران به اروپا از طریق ترکیه, اصلی ترین روش تبادل کالا میان ایران و اتحاده ی اروپا به شمار می رود

ما چه خدماتی در زمینه حمل جاده ای می توانیم به شما ارائه دهیم؟

شرکت حمل و نقل بین المللی سرورترابر در بخش جاده ای این توانایی را دارد تا به عنوان فورواردر و کریر, کلیه کالاهاي گروپاژ و دربست را توسط کامیون هاي چادری ،یخچالی، سواری بر و کمرشکن حمل نماید. از نکات حائز اهمیت دیگر در حمل جاده ای, نحوه بسته بندی و چینش بار می باشد که در محاسبه میزان قیمت نقل و انتقال کالا بسیار موثر است. کارشناسان ما پیش از بارگیری در این زمینه به شما مشاوره دقیق و کاملی می دهند.

همچنین این شرکت با توجه به در اختیار داشتن انبار در ترکیه و اروپا, این امکان را دارد تا کلیه کالاهای گروپاژ و در بستی شما را در اروپا جمع آوری و دپو کند تا برای حمل و بارگیری به ایران آماده شوند.

به طور کلی بخشی از خدمات مجموعه ما در حوزه حمل و نقل جاده ای به شرح زیر می باشد:حمل زمینی کالا

  1. حمل کالا به صورت در بست (FTL) 
  2. حمل کالا به صورت گروپاژ (LTL)
  3. حمل کالاهای ترافیکی
  4. حمل کالا با انواع کشنده از جمله: چادری ،یخچالی، سواری بر, کمرشکن و تانکر
  5. امکان نصب Temperature data logger در حمل های حساس مثل مواد غذایی و دارویی
  6. انجام کلیه تشریفات گمرکی از جمله صدور اظهارنامه و اخذ مجوزهای مورد نیاز
  7. جمع آوری و دپو کالا در اروپا

برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید